Popis společnosti

Bruslařský klub Ostrava zahájil oficiálně svou činnost 9. 4. 1997, kdy v souladu s dohodou se SSK Vítkovice měl přirozeně navázat na bohatou, dlouholetou, ale zejména úspěšnou činnost BK při SSK Vítkovice. Z tohoto BK se rekrutovala řada úspěšných reprezentantů nejen průmyslového regionu Ostrava, ale i reprezentantů Československé, později České republiky např. Stanislav Drastich (v tanečním páru s L.Řehákovou-4. místo na ZOH), Jan Barták (dlouhodobý reprezentant v tanečních párech s partnerkou J.Beránkovou), René Novotný (mistr světa a dvojnásobný profesionální mistr světa ve sportovních dvojicích s partnerkou Radkou Kovaříkovou), atd. Členové klubu úzce spolupracují se Statutárním městem Ostrava. Podporovali i kandidaturu Ostravy na Evropské hlavní město kultury 2015. Klub pod novou hlavičkou obměnil trenérský kádr, vsadil na mládež, a to přineslo brzy úspěchy. Nejdříve titul juniorské mistryně ČR Evy Chudé pro rok 1998 (a současně bronzová medaile ve stejné kategorii Š.Kvarčákové), rok na to pak obhájení tohoto titulu Evou a navíc titul mistra ČR Lukáše Rakowského, který přešel z Třince studovat a trénovat právě do Ostravy. Nezanedbatelné byly i první úspěchy na mezinárodním poli, kdy se L.Rakowski probojoval do finále prestižní světové série ISU Junior Grand Prix v americkém Detroitu. Jedním z nejúspěšnějších let novodobé historie klubu byl rok 2000. Zde se stalo nečekané, kdy na jednom mistrovství ČR získali svěřenci trenéra Ing.S.Žídka oba tituly v nejobsazenějších a nejvýznamnějších kategoriích - kategorii žen (E.Chudá) a kategorii mužů (L.Rakowski). Bylo velmi příjemné, kdy na mistrovství Evropy reprezentovali 2 mistři republiky z našeho klubu. L. Rakowski poté reprezentoval na ME následně i v dalších letech. Velmi dobře reprezentoval i na Zimních světových univerziádách. Lukáš Rakowski Nella Simaová Na výsledky navazuje i další generace závodníků. Nella Simaová získala v r.2005 titul juniorské mistryně ČR a úspěšně reprezentovala na Evropské olympiádě mládeže (EYOF), rok nato pak již na Mistrovství světa juniorů, kde získala pro ČR nejlepší umístění z celé české výpravy. V roce 2008 se stala mezinárodní mistryní ČR, reprezentovala na mistrovství Evropy, kde obsadila nečekané 15. místo. Rok 2009 potvrdil její převahu v kategorii žen v rámci ČR a po obhájení titulu mistryně ČR si následně vylepšila umístění na ME svým 14. místem. Je to zatím nejúspěšnější mezinárodní výsledek člena klubu v rámci mistrovství Evropy! Svým výkonem nezklamala ani na Zimní světové univerziádě v Harbinu 2009 (Čína), kde se zúčastnilo 44 delegací z celého světa. Česká vlajka v čele České akademické výpravy byla svěřena právě do rukou krasobruslařky Nelly Simaové (trenér S.Žídek). Nella, svým výkonem na kvalifikačním závodě pro Zimní olympijské hry, si následně v rámci ISU vybojovala možnost účasti na ZOH 2010. Bohužel, rozhodnutím svazu, nakonec této možnosti nemohla využít. V roce 2009 se svými výsledky začali prosazovat sourozenci Coufalovi (trenérka Tokošová) a mladá sportovní dvojice A.Herbríková - L.Ovčáček (trenér Žídek). Petr Coufal získal titul juniorského mistra ČR, sestra Jana titul mistryně ČR v ml. žákyních a sportovní dvojice pak nečekaně, ale zaslouženě, získala titul mezinárodních juniorských mistrů ČR. Alexandra Herbríková - Lukáš Ovčáček Petr Coufal Klub se tak získáním 4 zlatých medailí zařadil na krásné 2. místo v rámci ČR za USK Praha. Závodníci P.Coufal a SD Herbriková-Ovčáček byli nominováni na mistrovství světa juniorů, kde obstáli v rámci finále se ctí. I v navazující sezony získává BK několik vítězství. Titul mistryně ČR zásluhou Jany Coufalové (kategorie žaček), vítězství v Českém poháru získal P.Coufal(junioři). Petr rovněž získal potřetí za sebou vítězství ve své kategorii na Hrách zimní olympiády dětí a mládeže ČR (zatím v rámci ČR ojedinělý výsledek). Potvrdil tak výsledky z minulých HZODM (Ovčáček zlato, Coufalová 2x stříbro). Prosazovat se začíná i další generace nejmladších sportovců, členů klubu (sestry L. a T. Popkovy (tr.Žídek), David Žáček a E.Koktanová (tr.Ferbrová). V klubu v současné době rozvíjí svou sportovní činnost okolo 50 sportovců všech věkových kategorií. Provozní doba - www.skateostrava.eu